História značiek

Predstavujeme vám históriu značiek, ktoré u nás v e-shope nájdete:

Levi´s

Pôvodné levisky sa zrodili v kalifornskom veľkoobchode s textilným tovarom Leviho Straussa potom, čo si zlatokopovia sťažovali na nie príliš pevné nohavice, ktorým sa vytrhávali vrecká. Riešenie našiel krajčír Davis, ktorý spevnil vrecká nitmi. Sám ale nemal peniaze na získanie patentu, tak sa spojil so Straussom. Už čoskoro po získaní patentu vznikol jeden z najslávnejších modelov tejto firmy – Levi’s 501 s rázporkom na gombíky.

História džínsov, ktoré boli za studenej vojny v socialistických krajinách propagandou označované za symbol úpadku Západu, sa začala písať v americkom San Franciscu, kde firma Levi Strauss & Co. (Levi’s) sídli dodnes.

Alpha Industries

Značka vznikla v roku 1959 v americkom Konxwille, Tennessee a špecializuje sa na americký štýl military a módnych doplnkov. Jej prvým zákazníkom bola americká armáda, ktorej mali dodať košele pre námorníkov a známe kožušinové bundy N-3B.

Rozmach značky však prišiel až neskôr, keď spustila komerčný predaj. Výhodou bolo, že mohla predávať originálne oblečenie pre armádu a nie len napodobeniny ako všetci ostatní. Tak sa začala písať história tejto značky – tým, že predávala nadbytočné kusy, ktoré vyrobili pre armádu. Neskôr začali dopĺňať farebné prevedenia a ostatné doplnky aby lepšie vyhoveli komerčnému trhu.

Zárukou toho, že vlastníte pravý kus armádneho oblečenia od firmy AI sú tri rovnobežné prúžky umiestnené k obchodnej značke.

Thor Steinar

Vznik značky sa datuje do roku 2002 kedy bola zaregistrovaná v Nemecku. V začiatkoch mala značka problémy kvôli kontroverznému logu, ktoré však bolo neskôr zmenené. Značka často na svojom oblečení zobrazuje starodávne runy či bojovníkov, ktoré ocenia hlavne muži. Jej kolekcie bývaj zväčša športové, kolekcia však vie očariť aj s niekoľkými elegantnejšími kúskami. Aj ženy si v prípade tejto značky prídu na svoje – dámska kolekcia síce nie je tak veľká, no je veľmi pekná a pohodlná.